V roce 2020 jsme pronajali jsme si 5ha pole. Našim cílem je vytvořit jedlý les možná i prales, který bude mít funkci udržení vody v krajině a postupného uvolňování do místního potoka.

Rozdíl mezi sadem je ten, že stromy a keře budou sázeny hustě k sobě, aby se postupně zaklopila celá půda porostem. Vytvoříme několik pater rostlin. Budeme hodnotit také množství úrody v kilogramech, nákladech a porovnávat s průměrnými výnosy když to bylo pole.

Postupně se budeme dostávat k pravokořeným a odolným stromům abychom se obešli zcela bez chemie.

Kdokoliv nám chcete pomoc jste vítaný, k dispozici je zde prostor ke stanování, sprcha a wc. Budete sázet nebo zalévat nebo sekat sekačkou trávu, aby nám nezahubila malé stromky. Nebo jen nasávat místní atmosféru ...


Projekt Tunis v rocích
Projekt v rocích
sipka

Rok 2021

  • vybudování dočasného oplocení proti zvěři
  • Pátek 26.3.2021 zasazení prvních stromů jabloně, hrušky (darované místním zahradnictvím Lístek), jedlé kaštany
  • Pondělí 29.3.2021 zasazení různých druhů ořechů a jabloní a hrušek zakoupených v zahradnictví pana Buřila v Horních Béřkovicích. Předseda spolku MIE z.s. Ing.Miroslav Komínek si zasadil svůj první strom zde.
sipka

Podpořte nás a naše aktivity

Budeme rádi jestli nás podpoříte ve tvoření nových projektů a upevňování stávajících, 500,-Kč na jeden strom na transparentní účet Mie z.s. 2858055001/5500 do poznámky uveďte (podpora projektu a případně své jméno).

V ceně je pořízení stromku a 3roky jeho zalévání. Na každý zakoupený strom Vám bude zaslán rodný list stromu, foto zasazení a každý rok nová foto stromku po dobu 3let a později jen příležitostně.

Buďte součástí vytvoření lepšího prostředí kolem nás.

Náhled do transparentního účtu